Audrey Stanton

Věk: 18 let

Kasta: Druhá

Provincie: Lakedon

Výška: 168 cm

Váha: 53 kg

Barva očí: Modrá

Barva vlasů: Zrzavá

Vzdělání: Montréal College

Zaměstnání: Primabalerína


Charakteristika

Postavou je Audrey štíhlounká, nezajímavý a snadno přehlédnutelný typ, nebýt jejích zrzavých vlasů sahajících až po lopatky. Plusové body můžeme přičíst i zářícím očím barvy čisté modři vynikajících na porcelánové pleti. Jinak má Audrey obyčejné růžové rty a úsměv se neřadí zrovna k Hollywoodu, když se zaměříme na nesymetrický chrup. Což ale jejímu povolání vůbec nevadí, protože to si zakládá hlavně na štíhlé postavě a maximálnímu výkonu. Proto má tělo samou šlachu, ale i přesto si musí zachovat něžnost a křehkost. Nohy má zničené, i když se o ně snaží pečovat, balet si vybírá svou daň. Velmi často ji uvidíte s nějakou vrstvou oblečení navíc. Důvod zůstává jednoduchý, Audrey je velmi zimomřivá a protože Lakedon leží na severu Illéi, zimy jsou pro ní muka. Miluje slunce, teplo, horké dny a vždy se těší na léto.
Její rodný jazyk je francouzština, protože je také úředním jazykem Lakedonu, ale umí i perfektně anglicky. Obstojně hraje na klavír a perfektně tančí balet. Jinak ve zbytku se spíš snaží improvizovat. Tu se pro něco nadchne a hned od toho zase upustí. Její matka se ji snažila vzdělávat ve všech směrech, hlavně v politice, ale Audrey měla sen tančit. K tomu studuje na Montréalské univerzitě sociologii a ekonomiku, ale nemá k tomu vůbec vztah.


Minulost

Audrey se narodila do zabezpečené rodiny Druhých na jihu státu Lakedon v Montréalu. Jediný stát v Ilée, kde je úředním jazykem francouzština. Od malička vyrůstala v rozlehlém rodinném sídle na kraji města, kam se rodina uchýlila od ruchu velkoměsta. Její otec Jeremy Stone (56) byl původně Čtvrtý, než ho naverbovali jako strážce, čím si zajistil Druhou kastu. Neměl žádnou výsadní pozici, řadil se mezi ostatní zelenáče. Ve třiceti letech měl odslouženo a vojsko do prvních linií nasazovalo hlavně mladé muže, tak se jeho roky u armády krátily. Cítil to i on sám, ale službě vydržel ještě několik let a teprve poté přijal nabídku se stát politikem v odvětví ochrany státu. Tlačil ho i čas, protože se jeho milence Frances narodil nemanželský syn Lucien. Aby se předešlo hanbě, vzal si ji a příjmení ze Stone změnil na Stanton, které víc vystihovalo druhou kastu. Manželství nebylo šťastné, Frances byla ochotná a vstřícná, ale trochu prostoduchá. Nedokázala si vojáka udržet v ložnici, což ani tak problém nedělalo. Když se ale objevila ambiciózní kráska Claire, která v úspěšném politikovi viděla skvělou a zabezpečenou budoucnost, dokázala si ho omotat kolem prstu. Rozvod proběhl hladce díky uplácení, i když si tenhle luxus můžou dovolit jen vyšší kasty. Jeremy opustil Frances i svého tříletého syna pro jiskru vychytralé tehdejší blondýnky Claire, původně Třetí. Claire si tak vydobyla svou cestu k vyšší kastě a začala kariéru v politice stejně jako její manžel. Ačkoli jsou Druzí, nebývají tolik na očích bulváru a to i díky odlehlé provincii Lakedonu, který leží skoro na druhým konci Illéi od Angeles. Jeremy zůstal u ministerstva obrany a Claire získala místo u věcí zahraničních. 
Neuběhly ani dva roky od svatby a na svět přišla holčička s francouzským jménem Audrey, které nese význam vznešené síly. Jeremy (56) a Claire (45) si našli sídlo u Montréalu, kde dcerku vychovávali. Velké plány s ní měla především Claire. Z Audrey měla být nadmíru vzdělaná, inteligentní a půvabná slečna, což se jí i zčásti podařilo. Dostávala hodiny vzdělávání navíc, k tomu se učila baletu a ladnosti, golfu, hře na klavír a angličtině, protože její rodný jazyk je francouzština, ale ovládá je oba jako rodilý mluvčí. Dětství měla zpočátku krásné, stejně jako bylo manželství jejích rodičů. To se ale okolo jejího osmého roku změnilo. Výměny názoru, hádky, nadávky, to vše bylo na denním pořádku. Audrey nacházela svůj únik ze světa v tanci. Golf, jízda na koni, kreslení... na to je a bude vždy levá, ať se její matka snaží sebevíc. Nemůže být dokonalá, i když by si taková být přála. Obstojně hraje na klavír, ale u zbytku spíš improvizuje. Naopak balet má tvrdě vydřený už od chvíle, co stačila obout první boty. Toto vznešené a krásné umění je skryto za hromadou bolesti, intrik a výdrže. Nejenže se musela skrz ostatní protančit do prvních řad, ale také přesvědčit svou matku, která Audrey viděla jako úspěšnou političku nebo jako První, že ji balet slávu přinese taky. Ruku v ruce s úspěchem šla i závist a hněv. Jakmile se probojovala na druhá obsazení, musela si sáhnout opravdu na svoje limity. Zůstávala po trénincích v sále, tančila do půlnoci a když už měla nohy sedřené a šlachy natažené, sedla ke klavíru a chvilku si hrála. Nedovolila si povolit odpočívat dlouho a opět nasadila špičky. První obsazení získala v roli Julie z baletu Romeo a Julie, tím se povýšila na primabalerínu divadla Monument National Theatre a intrik přibylo dvakrát víc. Ztracené rekvizity, vyměněné kostýmy, baleríny omylem polité kávou... A hlavně pomluvy, kterým Audrey čelí nerada. Sice není moc známá, ale v Montréalu ano a tudíž několik baletek u zdroje je pro místní bulvár naprostý sousto. O přihlášce do selekce začala uvažovat ve chvíli, kdy se stala hlavním tématem sboru v baletu. Každá dívka jásala, že mají stejné šance a toho, koho vyberou bude mít pohádkovou budoucnost. Všechny lásky Audrey byly víceméně platonické, za jedno neměla čas a za druhé je příliš stydlivá. Princ ji určitě sympatický je, ale více než pro něj si přihlášku podala kvůli prestiži, své matce a zkrátka proto, že to udělal každý.