Historie

Varování: Tento text může obsahovat prozrazení dějové linky a rozuzlení zápletek knih od Kiery Cassové.


Zajímá vás, jak to bylo doopravdy? Co vaše postavy nevědí a co je zaznamenáno v denících Gregoryho Illéy? Maxonova Selekce se v knize zdá oproti jiným uúdálostem jako procházka růžovou zahradou. Nečekejte u nás pouhé nošení šatů a schůzky s princem. Palác napadají rebelové, mezi mocnými panují intriky a špinavé hry.
Tento svět není tak úžasný, jak se na první pohled zdá.


Upozornění: Toto vaše postavy nevědí. Celý rodokmen a pravdivé informace jsou zaznamenány v tajných učebnicích a popřípadě Gregoryho denících, které nejsou přístupné.Rodina Schreave má tragickou historii typickou pro královské rodiny. Gregory Illéa se vždycky cítil být nadřazený svému nejbližšímu příteli Brentonu Schreavovi, ale potřeboval někoho, kdo by prosazoval jeho ideje, a Brenton byl z jeho pohledu vhodná volba. Gregory se oženil s jeho sestrou Bethany a měl s ní děti ještě před tím, než se dostal k moci. V čase, kdy byl ve funkci, ho začaly povinnosti otce a manžela unavovat. Existují fámy o tom, že pád, který ukončil život Bethany, byl pravděpodobně spíše sebevražda, než náhoda, za kterou je vydáván.
Gregory provdal svou nejstarší dceru Katherine za prince ze Swendwey, čímž si zajistil titul krále před tím, než jej předal svým synům. Když Spencer záhadně zahynul, zraky všech se upřely na Damona - nejmladšího Illeu. Národ byl v tu dobu deprimovaný dvěma úmrtími v královské rodině a slabou ekonomikou. Obyvatelé byli nespokojení s nově nastoleným kastovním systémem. Proto byla zavedena Selekce, aby započala novou královskou linii a uklidnila davy.
Spencer Illéa záhadně nezemřel. Akorát nesouhlasil s kastovním systémem a s provdáním své starší sestry do Swendwey. Svou smrt nastrojil tak, aby mohl utéct. Tušil, že by ho čekal stejný osud jako jeho sestru a tomu se chtěl vyhnout. Jeho otec - Gregory o tom nejspíše věděl a zaznamenal ve svých denících. Spencer se uchýlil z vědomí veřejnosti s přáteli, kteří smýšleli o kastách stejným směrem a stal se průkopníkem severních rebelů. Linie Illéa tedy pokračuje po Spencerově větvi a někde čeká pravoplatný následník Illei.První Selekce

Mnohé zajímalo, jestli by byl nejmladší Illéa připraven stát se králem v devatenácti a ustálit rod. Ale Damon věděl, že je připraven vstoupit do dospělosti a jeho rodina to dokázala tím nejzásadnější krokem v jeho životě - manželstvím. Během několika měsíců se zrodila Selekce, a lid v zemi byl upokojen možností a sledováním, jak se z průměrné dívky stává první Illejská princezna.
První Selekce ale byla naprostý podvod. Damon se vyspal alespoň s polovinou dívek a hned další den je posílal domů. Nakonec se usadil s Grace Lowell, kterou mu vybral jeho otec. S ní měl syna Justina.


Druhá Selekce

Abby Tamblin-Illéa, vítězka druhé Selekce a manželka Justina Illéy, svého manžela sice měla docela ráda, ale mnohem více ji to táhlo k jeho bratranci Porteru Schreavovi. Ti dva společně naplánovali Justinovu smrt a Gregory, který byl v tu dobu u konce svého života, Abby sám přemlouval, aby si Portera vzala a pokračovala tak v královské linii.
Abby pokorně přijala nabídku k sňatku a s Porterem byla těhotná ještě před svatbou. Jejich vášeň ale brzy vyprchala. Pokud se Abby byla schopná tak rychle zbavit prvního manžela, proč ne druhého? Porter si proto udržoval odstup a jeho jediný syn Clarkson vyrůstal v domově plném křiku, obvinění a příležitostného násilí.


Třetí Selekce

Amberly byla hvězdou své Selekce, nejenom díky síle své krásy, ale také díky své klidné povaze. Byla opakem všeho, co Clarkson kdy znal a tudíž se k ní cítil přitahován od samého začátku. Amberly se v průběhu Selekce zjistilo, že bude mít problém počít dítě. Clarkson ji přesto miloval a hledal důvod, který by mohl jeho volbu podpořit. Když na jihu došlo k menšímu povstání, Clarkson navrhl svému otci, že sňatek s dívkou z jižní provincie a nižší kasty, by mohl lid uchlácholit a tak se také stalo.
Clarkson se však přes problémy s důvěrou nikdy nepřenesl. Amberly sice vidí víc než kdokoli jiný, ale pořád neví všechno. Clarkson drží svou rodinu pod tvrdým dohledem, protože má pocit, že je to normální. Amberly svého manžela bezmezně miluje a přehlíží jeho chyby a je to jen její povaha, co zajistilo, aby Maxon svého otce v jednání nenapodoboval.Čvrtá Selekce

I. ročník

Probíhá nyní.