Pravidla

Pravidla hry

 • Pravidlo Mary-Sue: I když vymýšlíme fiktivní postavy, snažíme se je příblížit co nejvíce k lidem. Nejsou nejkrásnější nebo nejchytřejší. Lidé nejsou dokonalí a dokonalost je nudná. Přidejte proto k Vaší postavě nějaké nedokonalosti a špatné vlastnosti.
 • Kopírování děje knížky je zde zakázáno. Vaše postava může mít zrzavé vlasy, může být z páté kasty, ale nesmí se jmenovat America. Pokud se také hned první večer bude dobývat na zahradu a vynadá princi, také nás moc nepotěšíte. Zkuste popustit uzdu své fantazie a vymyslet úplně nový příběh
 • Teleport: Můžete být pouze na jednom místě (místnosti).
 • Křišťálová stěna: Vaše postava nejste vy. Pokud máte zrovna špatnou náladu, nemusí ji mít i vaše postava. Pokud nemáte rádi určitého hráče, nemusí hned vaše postava nesnášet tu jeho. To platí i v opačném případě. Když vaši postavu nemá ráda druhá strana, tak v tom nehledejte nic osobního. Jedná se o vaši postavu a ne o vás, jako hráče. Všichni se nemůžete přátelit, hra by byla velmi jednotvárná.
 • Metagaming: Nikdy nesmíte ovlivňovat postavu druhého hráče. Není také vhodné napsat 5 řádků dlouhý příspěvek např. o tom, že postava dá někomu facku a odejde. Nechte čas druhé straně na reakci. Pokud postava vejde do místnosti, a jsou tam postavy jiné, reaguje na poslední příspěvek každé z nich.
 • Multigaming: Můžete hrát pouze za jednu dívku v Selekci. Pokud zvládnete dvě postavy a chcete, kontaktujte nás na emailu, uděláme výjimku. Potřebujeme ale vědět, které postavy mají jednoho majitele.
 • Vypravěč má vždy pravdu, nelze s ním smlouvat, dohadovat se nebo ignorovat jeho vyprávění. Jeho slova jsou zákon. Jestli je zrovna zaneprázdněn, smí jeho roli převzít admini a FBI. Registrací souhlasíte, že vaše postava může být v jistých situacích ovlivněna Vypravěčem.

Pravidla hraní RPG

Každý udělá chybu, ale neznalost pravidel vás neomlouvá.

 • Myšlenky, co se postavě honí hlavou píšeme mezi lomítka - //
  Př.: /Tyhle šaty se mi vůbec nelíbí, ale nic jí říkat nebudu./
 • Pohyb - *emote* , co postava právě dělá píšeme ve 3. osobě mezi hvězdičky - **
  Př.: *Sedá si do křesla a přehodí si vlasy přes rameno.*
 • Řeč, co postava říká, nijak neohraničujeme.

Př. správně napsaného RPG příspěvku:

*Vchází do jídelny, prohlíží si zdobené stěny a volně kráčí po prostoru s rukama založenýma v bocích.* /Páni, to jsou úžasné obrazy, zajímalo by mě, kdo je autorem./ *Najednou uslyší kroky ve vedlejší místnosti a mírně sebou trhne.* /Mám dojem, že mě někdo sleduje./ Je tu někdo ? *Špitne do prázdna a rozbíhá se za zvukem.*